Nowości
25 lat niewinności : historia Tomasza Komendy
Ścigany
Obsada
Interpretacja wyników badań laboratoryjnych : normy, objaśnienia, porady
Miłość ma twoje imię
 
Biblioteka współpracuje z portalem e-usług bibliotecznych »w.bibliotece.pl« - zapraszamy do odwiedzenia profilu biblioteki i skorzystania z dodatkowych możliwości.
Wiadomości
Szóstoklasiści poznają KATALOG ON-LINE

W słoneczny poranek 11 października 2018 r. odwiedzili nas uczniowie klasy szóstej wraz z nauczycielką ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Królikowie. Tematem naszego spotkania był funkcjonujący w naszej bibliotece Katalog ON-LINE.
Na wstępie uczniowie dowiedzieli się co to jest, oraz jak wygląda katalog kartkowy i katalog ON-LINE. W celu utrwalenia wiedzy teoretycznej, szóstoklasiści otrzymali kilka zadań, które polegały na wyszukiwaniu tytułów książek związanych z 100 rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jednocześnie przekonali się też, że dzięki zasobom biblioteki internetowej „Wolne Lektury” mogą bez wychodzenia z domu mieć wgląd do kilku tysięcy tytułów i to całkowicie za darmo.
Dzieci chętnie brały udział w zajęciach, dzięki którym nauczyły się jak korzystać z katalogu ON-LINE naszej biblioteki ale również Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie, WBPiCAK w Poznaniu oraz Biblioteki Uniwersyteckiej UAM w Poznaniu. Ze wszystkimi zadaniami poradzili sobie znakomicie.
Na zakończenie spotkania wykonano pamiątkowe zdjęcie. Uczniowie otrzymali w prezencie zakładkę do książki z linkiem internetowym do korzystania z katalogu ON-LINE oraz zaproszenie do częstych odwiedzin biblioteki.
DSC04370.jpg

Narodowe Czytanie „Przedwiośnie"

09092018-przedwiosnie1.jpg
28 września 2018 roku Biblioteka Publiczna Gminy Grodziec już po raz siódmy wzięła udział w akcji Narodowego Czytania.
W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości Prezydent RP Andrzej Duda zaprosił Polaków do Narodowego Czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.
W liście do Polaków napisał:
„Jestem przekonany, że wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku. Chcę, aby przesłanie Żeromskiego wzbogaciło program obchodów i wydarzeń o niezwykle istotny i potrzebny element krytycznej refleksji nad dziejami ojczystymi. Niech z kart jego powieści przemówią do nas i ożyją na nowo dyskusje o wymarzonych „szklanych domach” i sielska atmosfera Nawłoci”.
Organizatorami wydarzenia był Wójt Gminy Grodziec Anna Andrzejewska przy współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy Grodziec i SP w Królikowie.
Do wspólnego czytania powieści Żeromskiego przyłączyli się zaproszeni goście, bibliotekarze, nauczyciele oraz uczniowie. Podczas uroczystości młodzież zaprezentowała wybrane wiersze z Antologii Niepodległości oraz zaśpiewała pieśni o tematyce patriotycznej. Uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć okolicznościową wystawę prezentującą Stefana Żeromskiego i jego twórczość, jak również ekspozycję różnych wydań „Przedwiośnia”.
Narodowe Czytanie było okazją do otrzymania pieczęci okolicznościowej w egzemplarzu „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego przyniesionym z domowej biblioteki.
DSC04377.jpg 2018-news-czytanie.jpg